Bezpečnější WordPress

Společnost Wordfence ve spolupráci se společností WPScan provedla v polovině roku 2021 přehled stavu zabezpečení WordPressu. Pomocí údajů o útocích z interní platformy pro sledování hrozeb společnosti Wordfence a údajů o zranitelnostech z databáze zranitelností společnosti WPScan mohla analyzovat současný trend útoků na WordPress a posoudit aktuální stav zabezpečení WordPressu.

V první polovině roku 2021 WPScan zaznamenala neustálý nárůst útoků zaměřených na zranitelnosti pluginů a šablon WordPress spolu s nárůstem útoků založených na heslech. To naznačuje, že útočníci v letošním roce zvýšili své úsilí při napadání webů WordPress. Dále společnost WPScan zaznamenala v první polovině roku 2021 více nových zranitelností, než kdykoli předtím za jeden rok, což naznačuje pozitivní trend v oblasti etických hackerů, kteří dbají na bezpečnost ekosystému WordPress.

Zatímco vidíme více útočníků zaměřených na WordPress, vidíme také, že se WordPress stává bezpečnějším ekosystémem, a to díky přispění bezpečnostních výzkumníků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru