Hodnocení Wordcamp Praha 2018

Tuto sobotu to jest 24.2.2018 jsem se účastnil skvělé akce WordCamp Praha 2018. Akce to byla velmi povedená a to jak po stránce organizační tak i přednáškové. Tudíž a především jako první chci poděkovat všem organizátorům za vytvoření takovéhle skvělé akce pro WordPressáky.

Akce se konala v prostorách VŠE a byla rozdělena na dvě souběžná přednášková pásma. Jedno pásmo se zabývalo WordPressem z pohledu uživatele a druhé z pohledu developera. Já byl na tom developerském pásmu a jsem přímo plný dojmů. Zde je mé hodnocení viděných přednášek:

    1. VersionPress od Borka Bernarda který se snaží vyřešit problém snad všech WordPress developeru co se týče nasazování změn do produkce. Téma podal zajímavě, jen je škoda že věnoval tolik času své konkurenci a ne VersionPressu. Každopádně myšlenka určitě dobrá a pakliže bude k dispozici nějaká testovací verze, jdu do ní.

 

    1. Jak jsem nasadil WordPress do cloudu od Martina Šimečka. Pro mě asi nejzajímavější přednáška dne. Ani ne tak tímto konkrétním případem (Martin pracuje pro Microsoft a tudíž demonstrace proběhla na Azure), jako spíše myšlenkou. O nasazení svých klíčových webů do Cloudu uvažuji již delší dobu, ale zatím jsem v CZ nenašel žádné success story který by mě posunula do realizace. Každopádně tuto myšlenku mám v TODO již naplánovanou.

 

    1. WordPress Frameworky od Martina Hlaváče byla přednáška zaměřená hodně technicky. Svým pojetím akcenovala spíše na vývojáře velkých projektů, kdežto já spíše dělám ready made weby.

 

    1. Gutenberg – nový WordPress editor od Davida Bíňovce byl spíše takový závan budoucnosti. Zatím nevím co si mám o tom myslet. Přesto že byla přednáška odprezentována velmi dobře, nebylo mi jasné zda opravdu takovou budoucnost WordPressu chceme a dle reakcí publika jsem nebyl jediný 🙂

 

    1. Udržitelnost WordPress webu od Petra Hlavičky byla poslední přednáška dne. A nebýt Cloudu, byl by to vrchol dne. Opravdu skvěle uděláná přednáška na téma udržitelnosti webu.

 

Na konferenci bylo se možno dále účastnit Workshopů a případových studií, ale bohužel jsem musel vzdáleně něco řešit pro zákazníky a tak jsem jej oželel. Wordcamp Praha 2018 nebyla jen akce skvělých přednášek, ale i networingu a to jak přímo na akci, nebo na afterpárty která následovala. Za mě akce na jedničku a těším se na další ročník.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru