Nová administrace WooCommerce

V příštích měsících čeká WordPress mnoho zásadních změn. Mimo příchodu WordPress 5.00, který přináší doslova revoluci v ovládání, tak přichází spousty změn i u majoritních pluginů pro WordPress. Jedním z nich je Woocommerce, což je plugin který z Vašeho webu dokáže udělat skvělý e-shop. Dlouhá léta se měnil spíše pod kapotou a nyní na řadu přichází i administrace. Již v blízké době poznáme jeho novou administraci, která opravdu povedená a respektuje nejnovější trendy v e-commerce. Představu jak to bude vypadat si již můžete udělat dnes jelikož projekt je hostován na Gifthubu.

 

 

Nový vzhled Dasboardu Woocommerce

Nové rozhraní dashboardu je vytvořeno systémem React JavaScript, konkrétně komponenty React, které jsou součástí projektu Gutenberg. Je modulární a umožňuje uživatelům přidávat, přesouvat a odstraňovat bloky. Vývojáři budou moci rozšířit dashboard a přidat vlastní bloky.

Kromě nového rozhraní budou i jinak zobrazovány zprávy z e-shopu. Majitelé obchodů budou moci filtrovat data, porovnávat záznamy o datech, mít snadný přístup k důležitým informacím a stahovat přehledy ve formátu CSV. Panel aktivit byl kompletně přepracován a bude dostupný z libovolné stránky v záložce WooCommerce.


Na panelu aktivit bude také umístěna oblast oznámení, která funguje jako e-mailová schránka. Vývojáři budou moci přidávat oznámení z jejich rozšíření pomocí koncových bodů API WooCommerce REST. Nápad skvělý, jen doufám že nebude zneužit pro reklamní spam tak jak to občas bývá u dasboardu samotného WordPressu.

Chcete-li si vyzkoušet nové administrátorské rozhraní v akci, musíte si stáhnout plugin z gifthubu a spustit jej v testovacím prostředí. Tým WooCommerce nedoporučuje jeho použití v produkčním prostředí. Jakmile dosáhne beta verze, bude plugin dostupný na webu WordPress.org, což jej zpřístupní i pro většinu obyčejných uživatelů, dříve než dojde k jeho zapracování do jádra WooCommerce. Plugin je naplánován na začátek roku 2019 v beta verzí, přičemž nové funkce budou do Woocommerce přidány v prvním čtvrtletí roku 2019.

Podobně jako v případě vývoje společnosti Gutenberg, kde jsou publikovány průběžné aktualizace blogu Make Core Developer každý týden, plánuje tým WooCommerce zveřejňovat průběžné aktualizace každé dva týdny na svém vývojářském blogu. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru