Nová šablona pro WordPress

Nové výchozí téma Twenty Twenty-Two, které se objeví ve verzi 5.9, ještě ani nebylo plně vytvořeno, ale mnoho nadšenců WordPressu, kteří viděli včerejší odhalení designu, už se těší, až ho budou moci použít na svých stránkách. Přispěvatelé mají pouhých 40 dní do plánovaného vydání betaverze 1, které je naplánováno na 16. listopadu, aby téma připravili. I když se to zdá jako nemožně krátká lhůta, na obzoru nás možná čeká častější vydávání výchozích motivů.

Kjell Reigstad se v několika krátkých odstavcích na konci oznámení vyjádřil k budoucnosti frekvence vydávání výchozích témat:

Komunita společně vytvořila tucet nejlepších motivů ve své třídě a my jsme si zvykli těšit se na to, že na konci každého roku přijde nový motiv. Přesto se dnes témata nacházejí v přechodném období a zdá se, že by mohl nastat rozumný čas pro ústup a přehodnocení roční kadence, s níž výchozí témata vytváříme.

 

 

Inovace jako theme.json, šablony bloků a vzory bloků značně zjednodušují vývoj témat a poskytují uživatelům nové způsoby, jak si své weby přizpůsobit. Je důvod věřit, že komunita může toto všechno využít k tomu, aby v příštích letech vytvářela častější a rozmanitější témata a řešení přizpůsobení pro naše uživatele. Nebylo jasné, zda tím Reigstad myslel, že se kadence vydávání výchozích témat zpomalí, nebo zrychlí.

Než se oficiálně rozběhne diskuse o zvýšení frekvence vydávání výchozího tématu, soustředí se přispěvatelé na to, aby Twenty Twenty-Two vyšlo. Podle Reigstada se lidé mohou do testování zapojit již nyní, protože obecná struktura je již vytvořena. Ta zahrnuje písma, barvy a základní šablony, ačkoli na detailech, jako jsou rozestupy a konkrétní styly bloků, se spolu se vzory bloků stále pracuje. Pokud chcete přispět k tomu, aby byl Twenty Twenty-Two co nejlepší, podívejte se na vývoj probíhající na GitHubu.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru