Požár serverovny OVH

Dnes vzplál požár serverovny OVH ve Strasburgu. Něco podobného se u nás díkybohu zatím nestalo, a já doufám, že se ani nestane. Zatím nejvážnější nehoda byla „prasklá“ trubka u Casablanky. To co se stalo OVH je jiný level. Zatímco u nás, většinou technika neodešla a zadařilo se většinu věcí zachránit, tak u nich doslova zhořela. A to co neshořelo, tak dokonal požární zásah. Držím palce lidem co tam měli data, že to mělo OVH zazálohované někde jinde.

Požár DC OVH
Požár DC OVH
Požár DC OVH

Požár DC OVH

zdroj:Xavier Garreau

Co je ještě zajímavé na této kauze, je to že serverovna OVH je tvořena z kontejneru někde v průmyslové zoně. Je to nesmírně levné řešení, nejspíše i velmi rychlé na postavení, ale ač nemám detailní znalosti situace na místě, tak to u mne vzbuzuje otazníky. Jak je něco takového efektivně chlazeno? jak mají vyřešenou požární ochranu? Určitě u tak slovutné společnosti to nebude nic dělané na koleně, ale stejně to ve mne hlodá…

https://youtube.com/watch?v=a9jL_THG58U

Každopádně to vysvětluje proč je OVH tak strašně levné. Když člověk porovná náklady na stavbu nového DC třeba u VS hostingu a ty co musí mít i OVH, bude to jistě neporovnatelné.  Jsem zvědav na výsledky vyšetřování a mějte na paměti, že hledat ten nejlevnější hosting nemusí být vždy výhra.

 

Nákupní košík
Přejít nahoru