BuddyPress 10.0.0 Beta 1bude mít zpoždění

Nadcházející vydání betaverze BuddyPressu 10.0.0 beta 1 bylo naplánováno na 20. listopadu, ale přispěvatelé se rozhodli betaverzi odložit o dva týdny kvůli nedostatku času na dostatečné otestování posledních vylepšení plánovaných funkcí. Stabilní vydání bylo přeloženo na 24. prosince. Tato verze bude vyžadovat WordPress >= 5.4.

Odložená beta verze dává vývojářům pluginu BuddyPress více času na aktualizaci způsobu přidávání vlastních záložek na obrazovky administrace, protože verze 10 provede změny v rozložení obrazovek Nastavení a Nástroje administrace. Krátký návod, jak aktualizovat vlastní karty, byl zveřejněn v nedávné poznámce vývojářů BP. Verze 10 přidá novou funkci žádostí o členství na webu, která změní proces registrace tak, že správce webu bude muset žádosti schvalovat ručně. Po schválení se uživateli odešle e-mail s odkazem na aktivaci účtu. Správci mohou funkci zapnout vypnutím možnosti „Registrovat se může kdokoli“ a povolením žádostí o členství. Vylepšení žádostí o členství na webu se stále přezkoumává a potřebuje další testování, což byl jeden z faktorů při rozhodování o odložení beta verze 1.

Přispěvatelé také stále pracují na rozšíření aktivit bez obsahu o obrázky a výzvy k akci, což je funkce, která potřebuje oproti původnímu přístupu určité vylepšení. Bez souvislosti s odloženým plánem betaverze nyní přispěvatelé BuddyPressu diskutují o návrhu týkajícím se základních bloků BP.

„Přemýšlel jsem o tom, že bychom asi měli přestat přidávat bloky do jádra BP a místo toho vytvořit samostatné bloky do adresáře pluginů WordPressu,“ řekl vývojář jádra BuddyPressu Mathieu Viet během posledního dev chatu.

Tak či onak, já se velmi těším na poměrně přelomovou verzi protože Buddypress byl vždy mocný plugin a zároveň ideální pro každého tvůrce sociálních webu postavených na WordPressu.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru