Jak integrovat Woocommerce do Vašeho blogu

WordPress je redakční systém, který ke primárně určený pro publikací textů ale dokáže mnohem více. Dnes již není problém provozovat na WordPressu online galerii, agregátor zdrojů, nebo e-shop. Situace je jednoduchá jestliže je přímo podpora pro provoz e-shopu integrovaná do webu, tak jako třeba v případě magazínu CykloCesta.cz. Jiná situace nastává pokud již provozujete vlastní blog a stávající šablona na to není připravena. To se velmi lehce může stát když jste například úspěšný bloger a chcete své myšlenky shrnout do e-booku a ten následně na blogu prodávat.  Dnes asi nejpopulárnější řešení pro prodej přes WordPress je Woocommerce, od společnosti Woothemes. Je v základu zdarma a umí toho skutečně hodně.  Instalace je velmi jednoduchá: stáhnete plugin následně dáte instalovat a dále se již řídíte instrukcemi.  Bohužel záhy narazíte na problém v tom, že váš obchod nevypadá tak skvěle jak vidíte na obrázcích na stránkách Woothemes. Nic naštěstí není ztraceno a máte na výběr dvě možnosti jak postupovat dále. Buď se obrátíte na nás, nebo budete postupovat podle níže uvedeného návodu.

Způsoby jak integrovat Woocommerce do vaší šablony jsou ve skutečnosti dva. Nejdříve si ukážeme ten jednoduší a pak se vrhneme na ten náročnější. První krok jenž uděláme je zálohu WordPressu. Přeci jen, budeme šahat na soubory a tak je bezpečnější mít k dispozici zálohu.

Použití woocommerce_content()

Toto řešení umožňuje vytvořit novou šablonu stránky přímo ve Vašem tématu a budete mít všechny funkce Woocommerce k dispozici. Nejdříve najděte soubor page.php ve Vaší šabloně (theme) a jeho obsah vložte do vašeho oblíbeného php editoru. Soubor uložte pod názvem woocommerce.php a nyní najděte v něm smyčku.

Obvykle začíná kódem:

<?php if ( have_posts() ) :

a končí kódem:

<?php endif; ?>

A následně toto nahraďte kódem:

<?php woocommerce_content(); ?>

Soubor uložte a nakopírujte do vaší šablony (theme) na hostingu. Nyní by již se měl obchod zobrazovat korektně.

woocommerce

Použití háčku neboli Hooks

tato metoda je pružnější a samotnými tvůrci Woothemes doporučenější, nicméně náročnější na integraci. Nejdříve si tedy otevřeme soubor functions.php ve vaší šabloně. Do něj vložíme kody:

remove_action( 'woocommerce_before_main_content', 'woocommerce_output_content_wrapper', 10);
remove_action( 'woocommerce_after_main_content', 'woocommerce_output_content_wrapper_end', 10);

a následně:

add_action('woocommerce_before_main_content', 'my_theme_wrapper_start', 10);
add_action('woocommerce_after_main_content', 'my_theme_wrapper_end', 10);

function my_theme_wrapper_start() {
  echo '<section id="main">';
}

function my_theme_wrapper_end() {
  echo '</section>';
}

a nakonec přidáme upozornění, že se nejedná o oficiální integraci Woocommerce do vaší šablony.

add_theme_support( 'woocommerce' );

A mělo by být hotovo 🙂

Jaké zkušenosti máte vy s woocommerce? Používáte jej, nebo využíváte jiné řešení? Napište své zkušenosti a názory do diskuse.

[mashshare]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru