Webtrh.cz byl prodán

Dlouho očekávané se stalo skutkem a Webtrh.cz potichu změnil majitele. Na přelomu roku, bez fanfár, bez jakéhokoliv oznámení se potichu v obchodních podmínkách Webtrhu změnil provozovatel. Dosavadní provozovatel Webtrhu byl mediaplus.cz s.r.o., který stoprocentně vlastnil Martin Schlemmer zakladatel Webtrhu.

Nově se v obchodních podmínkách můžeme dočíst že Webtrh provozuje Webtrh s.r.o., a když se podíváme na OŘ tak to teprve začne být zajímavé.

Z OŘ se dozvíme že původní zakladatel nezmizel z Webtrhu úplně, ale nechal si menšinový podíl. Je otázka na jak dlouho, ale bývá to u větších prodejů obvyklé mít zaangažovaného zakladatele minimálně do doby než vše předá. Ovšem mnohem zajímavější osobou v této transakci je většinový majitel. Tím je nově BEDŘICH VÍT, Dipl. Mgmt., MBA, který drží většinový podíl. Jeho osoba je zajímavá a lze ho najít v řadě společností. Vlajkovou lodí jeho aktivit je DeCP investing group SE, kde je jediným akcionářem.

DeCP se „udělala“ na finančním sektoru, kde mimo jiné provozuje Nebankovní registr poskytující svým partnerům informace o nezaplacených závazcích žadatelů o půjčky a má v tomto segmentu mimo jiné vytvořený celý ekosystém. K nebankovnímu registru může DeCP pro své klienty nabídnout i vymáhání prostřednictvím Omega defenderu či právní poradenství skrz Asociaci právní ochrany. Mimo financí se DeCP věnuje i personalistice či developmentu, kde realizuje mohutnou výstavbu v oblasti investičních nemovitostí.

Nás do budoucna bude asi nejvíce zajímat divize Cílená reklama, kde je i Webtrh.cz. Uvidíme jak se časem vyprofiluje Webtrh, ale dokážu si představit že zmizí „komunitní“ reklamy a budou se tam načítat slevy z budoucího slevového portálu. Tak či onak má Webtrh nového, silného vlastníka a snad konečně změní směr a dočkáme se nových funkcí, modernějšího vzhledu a za mě doufejme větší příklon k businessu aby se Webtrh opět mohl stát místem vhodným pro podnikání.

Uvidíme co budoucnost přinese, každopádně Martinovi gratuluji k prodeji Webtrhu a novému vlastníkovi hodně štěstí s tímto projektem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru