Jaký byl rok 2019

Ahoj Všem!

Blíží se konec konec roku a je ideální čas si shrnout co se letos podařilo a co se nepodařilo. Letošní rok byl přelomový po mnoha stránkách a doslova nabitý prací. Což byl i důvod proč letos nevyšel čas psát sem do blogu, ale slibuji příští rok se polepším 🙂

Weby

v této oblasti se letos událo nejvíce změn a téměř všechny mé hlavní produkty jsou inovované, modernější a celkově lepší. Vzhledem ke stále zhoršující se licenční situaci na trhu kdy, developeři šablon ruší unlimited subscription pro vývojáře a přechází na roční limitovaný subscription rozhodl jsem se přejít na vlastní řešení. Ač jsem byl nejdříve z celé situace značně rozladěn (přeci jen jsem mnohdy zaplatil stovky dolarů, právě proto abych měl vše unlimited) tak nakonec nelituji, a jsem vlastně za to zpět rád. Posunul jsem svůj business na další úroveň.

Šablony

Vzhledem k rozhodnutí přejít na vlastní řešení jsem analyzoval veškeré své produkty a začal jsem se připravovat v jarních měsících na změny v mém fungování jako producenta webových stránek. Protože chci pro své klienty to nejlepší a chci jim dodávat naprosto dokonalé stránky, tak jsem se rozhodl jít cestou specializovaných šablon.

Protože do budoucna chci jít pouze cestou specializovaných oborových řešení (Affiliate, magazíny, půjčky, travel, e-shopy atd..) tak až nebudu až na výjimky přijímat zakázky na jiná řešení než ta která jsou produkována mnou. Díky tomu získám více času rozvíjet mé řešení a dodávat zákazníkům naprosto jedinečné weby. A tak už i letošek byl ve znamení vývoje vlastních řešení a překlápění hlavních produktů. Podařilo se dokončit weby specializované na Travel affiliate (invia), půjčky, některé magazínye-shopy. První zákazníci již mohou užívat benefitů v podobě nové generace webu, které pohání specializovaná šablona a nová administrace.

Administrace

Spolu s rozhodnutím opustit komerční řešení šablon, padlo rozhodnutí přejít na vlastní administraci webu. V průběhu času tím jak jsem vytvářel stále dokonalejší weby se na základě zákaznických zkušeností ukázalo, že administrace nabízejí až moc voleb a jsou pro některé klienty zbytečně složité. Rozhodl jsem se proto jim vyjít vstříc a vytvořit jednoduchou administraci, která bude rychlá, přehledná a umožní efektivní práci s webem. Výsledkem je nový druh administrace, který posunuje administraci web na úplně jinou úroveň.

Přestože bylo s přechodem na vlastní řešení spousty práce, přibývalo dlouhodobých klientů. Své klienty opečovávám dlouhodobě a mimo jiné jim nabízím i privátní hosting. Proto jsem letos k dvojici serverů která již mám u německého Contaba přidal třetí a u to asi u nejlepší hostingové firmy u nás a to jest Spolehlivé-Servery.cz. Klientům nabízím inviduální péči, na každém serverů málo sousedů a tímpádem i vysoký výkon pro každého.

E-shopy

Protože nejsem tvůrce e-shopů zn. teoretik, ale i praktik mohu jednak aplikovat pro své klienty své poznatky z praxe, lépe jim dokážu rozumět a též se sám rozvíjet v oblasti e-commerce. Provozuji několik e-shopu a podařilo se růst ve všech metrikách. To vedlo k nárůstů spotřebovaného času v této oblasti a přinutilo mě k optimalizaci procesů. Výsledek je centrální řešení pro správu objednávek ze všech e-shopů co mám. Podařilo se to sice dokončit až těsně před vánoci a drobné mušky ještě vychytávám, ale věřím že příští rok se naplno projeví síla tohoto řešení.

Projektové řízení

I letos jsem měl tu čest projektově vést implementaci unikátního DMS pro jednu nadnárodní společnost. Příští rok budeme v implementaci dále pokračovat a musím říci že se na to velmi těším, je to challenge.

Co se letos nepovedlo

Nepovedlo se letos psát sem na blog, nebyl čas na networing (byl jsem pouze na Wordcampu, LinuxDays a CzechOnlineExpu) a některé další cíle které jsem si dal.

Rok 2020?

Těším se na příští rok, věřím že bude opět super a dotáhnu nové projekty do konce, potkám spousty zajímavých lidí, budu více s rodinou a věřím že najdu pár bláznů co mě podpoří v SETI.

Zajímavé reporty:

https://frantisekszabo.cz/2019

https://mariorozensky.cz/jaky-byl-rok-2019/

http://www.polgari.sk/fakt-mega-kratky-report-roka-2019/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru