Nejoblíbenější platební metody na e-shopech

Zakládáte si e-shop a přemýšlíte nad tím, jaké platební metody svým zákazníkům poskytnete? V tom případě se seznamte s těmi nejžádanějšími způsoby placení.

Dobírka

Je jednou ze základních platebních metod, která nechybí téměř na žádném e-shopu. U zákazníků je velmi oblíbená hlavně proto, že za zboží nemusejí platit hned, ale zaplatí až při přebírání zboží. Pro prodávající ale může znamenat jisté komplikace. Někteří zákazníci si totiž zboží objednají, nechají si ho zaslat, ale nakonec ho nezaplatí. Vy tak musíte zbytečně platit poštovné i balné.

Online bankovní převod

Je bezpečný, rychlý a hlavně pohodlný způsob placení. Vyhovuje kupujícímu i prodávajícímu. Zákazníkovi jen stačí vyplnit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a zadat ověřovací kód, který banky posílají prostřednictvím SMS zprávy na mobilní telefon.

Online platební karta

Zákazníkovi stačí jen platební karta a mobilní telefon. Vše je zaplaceno během pár desítek vteřin a vy máte radost z toho, že je zaslané zboží rovnou i prodané a nemusíte se strachovat, že se vám vrátí zpátky. Ačkoliv i to se může někdy stát. Někdy se ale zákazníkům zkrátka šestnáctimístný kód z přední strany a třímístný kód ze zadní strany karty zadávat nechce, proto raději volí jiné metody. Zároveň se mnozí zákazníci strachují, že když na nějakém e-shopu zadají údaje z karty, někdo jim je může odcizit. Dnes už ale naštěstí existuje technologie 3D Secure, kdy jsou platby spárovány s telefonním číslem. Každou platbu tak musí zákazník potvrdit SMS kódem nebo případně rovnou v internetovém bankovnictví.

Převodním příkazem

Zákazník, který nechce platit hned, si může zboží objednat a později ho zaplatit přímo v internetovém nebo mobilním bankovnictví tak, že zadá číslo účtu, částku a variabilní symbol. Všechny tyto údaje mu zašle prodejce a to do e-mailové schránky.

PayPal

PayPal představuje virtuální peněženku. Na Paypalu má zákazník určitý obnos peněz, který může využít na placení v e-shopech. Zároveň ale PayPal umožňuje i platby přijímat. Nevýhodou tohoto způsobu placení je ale transakční poplatek, který si PayPal za každou platbu účtuje.

Twisto

Twisto je také často využívaná služba placení. Na jakém principu funguje? Zákazník si zboží objedná, prodejce mu ho zašle a ve chvíli, kdy zákazník zboží převezme, začne mu běžet čtrnáctidenní lhůta na zaplacení ceny za zboží a případně za dopravu a balné. Pokud tak ale zákazník do čtrnácti dnů neučiní, od prvního dne prodlení mu běží penále.

Digitální peněženka

Digitální peněženka (například Google Pay či Apple Pay) funguje na principu spárování platební karty s aplikací v chytrém telefonu či chytrých hodinkách. Na e-shopu tak zákazník může platit jen jedním kliknutím v aplikaci a nepotřebuje vyplňovat žádné údaje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru