ShopCamp 2021

Před pár dny se konala v Praze na ČVUT po dlouhé době první konference která nebyla on-line. Asi nedokážu vyjádřit pocity, jak je skvělé konečně se s lidmi potkávat a navazovat nová partnerství či přátelství. Já jen doufám, že tato vlaštovka nebude na dlouhou dobu poslední a v lednu se potkáme na Wordcampu.

ShopCamp 2021

tato konference je jednou z hlavních e-commerce akcí pro „běžné“ podnikatele, ale i ty co o tom teprve přemýšlí. Díky snaze organizátorů o přístupnost, tak pro eshopaře (či jejich zaměstnance) byl vstup zdarma. To je na naší eventové scéně naprosto nevídané. I díky tomu tam bylo narváno. Musím organizátory pochválit jednak za skvělé zvládnutí masy lidí, tak i za rozumné anticovid opatření na místě.

Díky tomu, že Covid vlna je doufejme díkybohu za náma bylo uspořádání Shopcampu podobné jako v minulých letech. Konference byla rozdělena na přednáškové sály, event prostor pro setkávání a prezentace sponzoru. Bylo vidět, že je hlad po setkávání a tak lidi aktivně korzovali mezi jednotlivými částmi konference.

Ecomail

k tomuto stánku jsem se vracel tuze rád a nebylo to jen pro hezké slečny a dobré pivo z lokálního pivovaru, ale i proto že se mi jejich nabídka líbila. Mailing je téma které je pro mne poslední dobou velmi současné a hledám vhodnou strategii jak to uchopit. A Ecomail nabízí výborné řešení za fantastické ceny. V příštích dnech budu určitě testovat a dám sem feedback.

https://twitter.com/i/status/1433350473168433152

 

 

vshosting

další stánek kde jsem strávil spousty času byl vshosting. Jelikož mám servery i u Contabo, což je matka vshostingu tak jsem byl zvědav jaký rozdíl je mezi těmito společnostmi. Co se týče profesionality tak žádný. Kluci z vshostingu jsou naprostý profesionálové a až přijde čas na další server poptám jejich služby. Mimo excelentního HW připravují servery pro každého zákazníka na míru. Zatímco jinde je to marketingový kec, tak zde je to realita. Stejně tak jako desítky adminu k dispozici, kdy v rámci svého tarifu můžete psát relevantní tickety bez omezení. Klobouček, to se jen tak někde nevidí. Díky za příjemný pokec a slivovici 🙂

 

Profesionální a milá skvadra vshostingu

 

Přednášky

V podstatě všechny přednášky co jsem viděl tak jedině v Heureka sálu. V rámci konference ještě paralelně běžel program v sálu Posta bez hranic, ale prostě nejde stíhat vše.

Program byl totiž neskutečně nabitý

Google Analytics 4 pro e-shopaře

přednáška od Jana Tichého ze společnosti Taste byla vtipná, věcná a přímo nabušená informacemi. K GA 4 si postupně hledám informace a souhlasím s Honzou, že to bude velká věc. Google v rámci GA 4 úplně změní pohled na auditování návštěvností i konverzí.

Zjednodušením objednávkového procesu k vyšším konverzím

Petr Svoboda ze Shopsysu ukázal na případové studii e-shopu prodávajícího v 5 zemích si, jaké konkrétní dopady na konverzní poměr má zjednodušení nákupního procesu, redukce dopravních a platebních možností, pamatování adres, chytrá validace, uložení platební karty, login pomocí SMS kódu či přesun některých dotazů až po odeslání objednávky. Přednáška byla zajímavá a na konci Petr ukázal tvrdá čísla která demonstrovala o kolik lze zvýšit konverze když se optimalizuje nákupní proces.

Čísla v e-malingu

Jak jsem výše u Ecomailu psal je v současné době pro mě velké téma mailling. Proto jsem si nemohl nechat ujít přednášku od guru e-mailligu Jakuba Čižmáře. Je to odborník na slovo vzaté (zrovna čtu jeho kapitolu ve skvělé knize 123 tipů pro online a affiliate marketing )

Jeho přednáška nebyla jen o sledování Open rate, ale i o tom jaká čísla člověk nesleduje, ale měl by a plná praktických tipů. Za mne nejpřínosnější přednáška na Shopcampu. A ten kdo pečlivě poslouchal dostal na konci bonusový materiál 🙂

 

Celkově Shopcamp 2021 hodnotím velmi povedeně a těším se na další ročník.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru