V čem podnikat bez investice

Díky Covidu začala spousta z nás uvažovat o práci online. Možnosti jsou neomezené, ale mnoho z Vás si klade otázku:

V čem podnikat bez investice

Existuje mnoho možností, jak vydělávat peníze online. Některé vyžadují základní investici, ale je i mnoho způsobů jak vydělávat i bez vstupního kapitálu. A protože vím, že počáteční investici si spousta lidí nemůže dovolit tak vám přináším skutečné způsoby, jak vydělávat peníze bez investic na internetu..

Pokud máte kreativní přístup k vyplnění jakékoli mezery na trhu, stačí vám jen připojení k internetu nadšení a dobrá nálada.

1, Blogy

tento fenomén se masivně začal šířit před zhruba 20 lety kdy se na našem trhu objevilo spousty služeb nabízející vytvoření stránek zdarma. Mezi ty legendární a nejvíce oblíbené patřil portál WZ.cz (Web zdarma) a Sblog.cz. Dnes již není třeba budovat stránky subdoménách a doslova za pár korun můžete snadno získat domény u společnosti Wedos, která často nabízí zlevněné domény v akci. A pak tu stále ještě existuje možnost začít úplně bez investic na freehostincích jako je Endora.cz, nebo již zmíněný portál WZ.cz který stále existuje.

Obsah blogu by měl být co nejbližší vašemu srdci, aby se vám o vašem tématu co nejlépe psalo. A jaká témata jsou dnes nejpopulárnější?

 • Jídlo
 • Móda
 • Cestování
 • Zdravá výživa
 • Domácí mazlíčci

A jak blog zpeněžit? Můžete se vydat jak cestou bannerů či lukrativnější možností PR  článků.

2, Podcasty

Na rozdíl od blogů které tu máme léta, tak podcasty jsou nový fenomén. Podcasty jsou zjednodušeně audio záznamy které následně vydáváte na internetu. Pro jejich vytvoření Vám stačí počítač s mikrofonem a to je vše. Své nahrávky můžete následně zveřejňovat na populárních audio platformách jako jsou Spofity, SoundCloud či Apple podcast. A o čem se dnes nejvíce mluví?

 • Rozhovory
 • Politika
 • Životní styl
 • Osobnostní rozvoj
 • Ekonomika

A jak podcast zpeněžit? Jako nejčastější forma se dnes užívá sponzoring, kdy jednotlivé firmy prezentují své produkty ve vašem podcastu.

3, Dropshipping

Je forma podnikání o které píši často. Z mého pohledu je to nejlukrativnější způsob jak začít vydělávat bez investic. Zároveň se jedná o nejkomplexnější činnost, která vyžaduje detailní přípravu pakliže chcete začít opravdu nulovým kapitálem. Jestli že, ale chcete začít hned a nemáte v plánu měsíce studovat jak postavit funkční odladěný dropshipping e-shop tak se podívejte do mé nabídky hotových e-shopu na prodej, nebo mi napište a určitě se domluvíme.

Dropshipping jako takový je forma prodeje kdy vy vlastníte e-shop který prodává zboží vašeho dodavatele. Většinou se nemusíte o nic starat a vše má na starosti dodavatel. Váš e-shop si denně stahuje nabídku zboží a nazpátek odesílá objednávky. Dodavatel objednávku vyřídí a doručí zákazníkovi. Ten obvykle ani nepozná, že jste objednávku nevyřizoval. Vše probíhá pod hlavičkou vašeho e-shopu. Dropshipping je nejsnadnější cesta jak si vybudovat pravidelný příjem bez nutnosti vysokých investic. A jaké jsou dnes populární obory?

 • Vše pro mazlíčky
 • Vše pro zahradu a dům
 • Mobilní kryty
 • Erotické hračky
 • Oblečení

A jak e-shop zpeněžit? Zde je monetizace naprosto zjevná, vyděláváte prodejem zboží.

4, Copywritting

Dá se říci, že je to podobná cesta jako mít blog. Též Váš hlavní pracovní nástroj je klávesnice a jasná mysl. Rozdíl proti blogu je v tom, že nepíšete o vlastních tématech, ale o tématech které Vám zadá klient. Než si uděláte jméno je dobré se porozhlédnout po místech jako je Webtrh.cz nebo Copywritting.cz.

Jak zpeněžit Copywritting? Prodávat své své dovednosti.

5, Virtuální asistentka

je to služba která se poměrně u nás rozmáhá. Čas od času na ní vidím někde poptávku, takže trh tu jistě je. Práce virtuální asistentky může být různorodá, ale obvykle to bývá správa obchodních kontaktů, navolávání a domlouvání schůzek, e-mailová korespondence, hlídání důležitých datumů či evidence zaměstnanců.

Mezi další často poptávané činnosti patří psaní aktualizací na web či sociální sítě. Tato práce se ideálně hodí pro maminky na mateřské dovolené, protože nezabírá moc času a je flexibilní.

Jak zpeněžit Virtuální asistentku? Obecně funguje spolupráce ve dvouch rovinách. Platba za hodinu či u větších klientů měsíčním paušálem.

6, affiliate marketing

Náš článek uzavřeme způsobem který je tu též s námi dlouho, ale až v posledních 2 letech nabral pořádný boom. Affiliate marketing je způsob jak provizně prodat doslova cokoliv. Můžete si například psát svůj blog a z klíčových slov udělat odkazy k affiliate partnerovi. Za každý realizovaný obchod, který přišel z Vaší stránky dostanete provizi. Affiliate můžete doslova provozovat bez jakýchkoliv nákladů, klidně na subdoméně webu zdarma. Jestliže, chcete komplexnější řešení doporučuji zakoupit specializovaný web který pracuje s affiliate ve velkém. Typickým řešením jsou weby které porovnávají půjčky, zájezdy či zboží.

Jak zpeněžit affiliate marketing? Prodej zboží či služeb na Vašem webu.

Existuje i spousty dalších možností jak vydělávat bez nutnosti investic na webu, ale o tom si povíme příště.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru