Automattic koupil Frontity

Společnost Automattic získala společnost Frontity, která stojí za open source frameworkem pro vytváření témat WordPressu pomocí Reactu. Akvizice přichází více než rok poté, co společnost získala 1 milion eur v rámci kola financování vedeného fondem K Fund, přičemž Automattic se podílel 22 %. Spoluzakladatelé Frontity Pablo Postigo a Luis Herranz a jejich tým již nebudou framework vyvíjet a udržovat. Nově se budou soustředit na přispívání do open source projektu WordPress a na zlepšování kompletního prostředí pro vývojáře v oblasti editace stránek.

Po řadě rozhovorů nám společnost Automattic nabídla, že bude sponzorovat náš tým, aby mohl pracovat přímo na open source projektu WordPress,“ uvedli zakladatelé Frontity v oznámení. „Zejména abychom přispěli svými odbornými znalostmi v oblasti zkušeností vývojářů, nástrojů pro frontend, výkonu a UX do samotného jádra WordPressu, místo abychom tak činili pouze pro externí nástroj.“

V samostatném dokumentu s nejčastějšími dotazy společnost Frontity upřesnila, že tato akvizice neznamená, že framework bude začleněn do WordPressu, ani že tým plánuje přinést React do PHP WordPressu nebo do témat pro kompletní úpravu stránek. Zakladatelé hodlají své odborné znalosti naplno uplatnit v projektu Gutenberg:

I když je Frontity framework React, neznamená to, že se chystáme React protlačit do frontendu WordPressu. Budeme se zabývat prostorem pro Gutenberg a plnou editaci stránek, abychom identifikovali oblasti, ve kterých by naše práce mohla mít nejvýznamnější dopad, a budeme úzce spolupracovat s komunitou WordPressu, abychom pomohli zlepšit jeho vývojářské prostředí.

WordPress je již nyní nejlepší obsahovou platformou na webu. Chceme mu pomoci stát se nejlepší vývojářskou platformou na webu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru