Chcete získat návštěvnost? Používejte Search Meter

Každý kdo provozuje nějaký web či blog a nemá neomezeně peněz na inzerci se dříve či později setká s problémem jak získat návštěvnost. Většina provozovatelů magazínu se snaží pomoci Google toolsu zjistit co nyní letí a tomu přizpůsobit články. Nicméně existuje i lepší metoda jak zjistit co návštěvníci u vás hledají. Tou je instalace pluginu Search Meter.

Co plugin Search Meter dělá?

Plugin sleduje a zaznamenává všechna slova které čtenáři vloží do vyhledávacího formuláře. Z těchto slov vytvoří přehledné statistky kde se dají vyčíst nejenom hledaná slova za ten den či jiné období (týden, měsíc), ale kolikrát je někdo hledal, a kolikrát byla nalezena. Statistika umí též zaznamenat i slova jenž někdo hledal, ale u vás nenašel.

Chcete získat návštěvnost? - Search Meter

A právě tyto statistiky mohou dobře posloužit k inspiraci jakým směrem směřovat Vaše články, co je aktuálně trendy a co lidi hledají. Plugin se dá stáhnout z repository na WordPress.org a nevyžaduje žádné speciální nastavení. Stačí pouze ho aktivovat a již běží bez nutnosti dalších úprav. Disponuje přehlednou administrací, která nabízí pouze pár možností. Dá se říci, že jí pravděpodobně uvidíte jen jednou v životě protože není důvod do ní vstupovat. Umí zadat klíčová slova jenž nebudou započítávána do statistik, dále umí zresetovat statistiky a nastavit úroveň přístupnosti statistik pro administrátory a registrované uživatele.

Mnohem zajímavější je stránka se statistikami, jenž naleznete na Nástěnce vašeho WordPressu. Mimo zkoumání kolikrát a kdy bylo dané slovo hledáno, si můžete každý výraz i rozkliknout a zobrazit si ve kterých článcích je zobrazeno. Užitečné jsou i záložky Posledních 100 a 500 hledání ze kterých si uděláte obrázek co bylo kdy, a jak často hledáno. Tyto statistiky se dají velmi dobře využít k optimalizaci webu a poskytnutí obsahu čtenářům který skutečně chtějí. Plugin je zdarma, nicméně se zdá, že jeho vývoj již dál nepokračuje což je veliká škoda.

Stáhnout Search Meter

Jaké používáte vy nástroje ke sledování čtenářů?  Máte již zkušenosti s pluginem Search Meter? Napište své tipy a postřehy do komentářů.

[mashshare]

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru