Cloudflare

Cloudflare je jádro Content Delivery Network (CDN) složené ze stovek datových center umístěných ve více než 100 zemích. Společnost Cloudflare, kterou založil Matthew Prince v roce 2009, za pár let vyrostla, aby zvládla obsloužit pět až deset procent celosvětového internetového provozu, což z Cloudflare dělá jednu z největších CDN na světě.

  • Cache: Díky ukládání do mezipaměti obsah webových stránek pomáhá Cloudflare zlepšit rychlosti načítání stránek, snížit využití šířky pásma a snížit využití procesoru na serveru.
  • Vysoká dostupnost: S redundantní sítí serverů po celém světě, pokud se na serveru vyskytne problém, CDN Cloudflare jednoduše „selže“, aby mohl použít jiný server.
  • Zvýšené zabezpečení: Cloudflare pomáhá zlepšit zabezpečení blokováním hrozeb ještě předtím, než se dostanou na web. Cloudflare CDN může také poskytovat určitou ochranu před útoky DDoS (Distributed Denial of Service).

Jak funguje Cloudflare CDN

Když aktivujete Cloudflare CDN na svém účtu, váš web se stane součástí sítě Cloudflare. Tato síť směruje provoz webových stránek prostřednictvím globální sítě datových center Cloudflare. Následně Cloudflare optimalizuje doručování webového obsahu ukládáním duplikátů statického obsahu (například CSS, JavaScript a obrazové soubory) na své servery. Obsah vašeho webu je poskytován ze serveru Cloudflare umístěného nejblíže vašim návštěvníkům, což snižuje časy načítání stránky. Pokud je server v síti Cloudflare velmi zaneprázdněný, webový provoz je automaticky směrován na další server nejblíže vašim návštěvníkům.

Cloudflare

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru