Automatic Platform Optimization

Dneska si představíme zajímavý plugin pro optimalizaci webu. Spousty uživatelů WordPressu má problém v tím, že je web pomalý, jeho optimalizace je složitá. Naštěstí i na to výrobci pluginu myslí, a čas od času se vynoří s pluginem který je jednoduchý na nastavení. A jedním z nich je i APO od Cloudflare pro který existuje i plugin pro WordPress.

Automatic Platform Optimization (APO)

Posuňte výkon svého webu WordPress na další úroveň s automatickou optimalizací platformy (APO). APO umožňuje službě Cloudflare obsluhovat celý váš web WordPress ze své sítě a zajišťovat konzistentní a rychlý výkon pro návštěvníky bez ohledu na to, kde jsou.

5 $ + 5 minut práce

Krok 1

budete potřebovat alespoň bezplatný účet Cloudflare a aby DNS servery vašeho webu budou směřovali na Cloudflare.

Krok 2

Nainstalujte a aktivujte plugin Cloudflare z úložiště WordPress. Po instalaci budete muset ověřit svůj účet, který spočívá pouze v propojení vaší e-mailové adresy z vašeho účtu Cloudflare a klíče API.

Krok 3

Přejděte do nastavení pluginu Cloudflare (Nastavení> Cloudflare) a v části „Automatická optimalizace platformy“ klikněte na tlačítko „Koupit“. Otevře se v novém okně a umožní vám přímý nákup. Cena je 5 $ / měsíc, pokud máte bezplatný účet Cloudflare – jinak je zahrnut do všech jejich plánů.

Krok 4

Vyprázdněte všechny mezipaměti. To je důležité, protože Cloudflare nemusí hned rozpoznat, že máte nainstalovaný plugin.

Krok 5

Přihlaste se ke svému účtu Cloudflare a klikněte na ikonu „Rychlost“. Pod tím klikněte na kartu „Optimalizace“ a posouvejte se dolů, dokud neuvidíte „Automatická optimalizace platformy pro WordPress“ (pod nadpisem „Optimalizované doručení“. Zobrazí se poznámka, zda Cloudflare rozpoznal, zda máte nainstalovaný plugin na web. Pokud jej dosud nepoznal, objeví se odkaz „Zkontrolovat znovu“. Tak na něj klikněte.

Cloudflare

Závěrečný dojem

Jedná se o skvělý plugin který dál posunuje možnosti Cloudflare pro WordPress. Za poměrně příznivou cenu získáte plugin který Vám zoptimalizuje web a ještě budete moci využít sílu Cloudflare.

2 názory na “Automatic Platform Optimization”

  1. APO subdomény primárně nepodporuje, respektive narazíte na to hned v administraci Cloudflare, kde Vám to APO plugin prostě nedetekuje. Jediné řešení, přestože je občas též nespolehlivé, je přidat v Cloudflare novou zonu např. blog.mojestranka.cz. Takže toto řešení ač výborné se hodí především na weby bez subdomén. Koneckonců tak je to i navrženo, je to plugin který se hodí především pro ty, kteří nemají hluboké znalosti WP a chtěji zlepšit výkon WP na „jeden klik“ a nechat odvést špinavou práci především Cloudflare se svojí robustní infrastrukturou. Pro subdomény bych osobně postupoval jinak, tam se hodí spíše jít cestou multisite a využít jednak centralizace a druhak toho, že některé pluginy s tímto již počítají.

  2. Děkuji za stručný návod.
    Chci se zeptat jak se to chová a zda to vůbec jde, když je na doméně nainstalováno více wordpress instalací.
    např. jedna na hlavní doméně, druhá ve složce a třetí na subdoméně.
    Jde APO mít bez problému takto na více WP v rámci jedné domény?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru