Co znamená Velikost webu

Pokud plánujete hostovat webové stránky typu WordPress, musíte vědět,co pro vás pojem velikost webu znamená. Velikost webu se velmi často odvíjí od počtu stránek a na tom, kolik lidí ho navštěvuje.

Většině lidí pro začátek stačí 5 GB. Pokud chcete mít větší web, musíte si objednat vyšší tarif. Mějte však na paměti, že vyšší tarif nemusí nutně znamenat rychlejší web. Měli byste si také uvědomit, že využití místa na disku závisí na tom, kolik stránek máte. Velikost webové stránky se skládá ze všech souborů, ze kterých se stránka skládá. Typická webová stránka se skládá z několika souborů, které mohou obsahovat soubory HTML, CSS, Javascript nebo obrázky a další zdroje. Přičemž platí: čím vyšší je počet návštěvníků, tím větší je potřeba šířka pásma (traffic). Kromě toho bude využití šířky pásma kritičtější v době špičky. Čím lepší jsou vaše webové stránky schopen zvládat časy špičky, tím méně se bude muset obávat zpomalení.
Stejně jako u jiných typů webových stránek bude vysoká návštěvnost znamenat pro váš server další zátěž. Budete muset zajistit, aby měl váš server dostatek paměti a procesorového výkonu pro provoz systému WordPress. V závislosti na vašem potřeb, bude možná nutné zakoupit další zdroje pro podporu vašich stránek. Kromě toho se WordPress spoléhá na databáze, jako jsou MySQL a MariaDB, pro ukládání svých dat. To tyto databáze dodatečně zatěžují, takže pokud máte na serveru např. sdílený hostingový plán, nezapomeňte si vybrat plán s dostatečnou šířkou pásma.

Existují poskytovatele neomezené prostoru jako je například Wedos, ale má to určité podmínky které je třeba dodržovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru