Co je databáze ve WordPressu?

V databázi WordPress je uložen veškerý obsah vašich webových stránek. Funguje jako jakési skladiště informací, které potřebujete k bezproblémovému chodu webu. Informace jsou uloženy ve formě tabulek a řádků. Databáze vám také pomáhá pravidelně zálohovat data. Tím zajistíte, že vše bude zachováno v bezpečí a aktuální.

Databáze WordPress obsahuje jedenáct hlavních tabulek. Každá z těchto tabulek souvisí s ostatními. Pro například tabulka wp_post obsahuje informace týkající se příspěvků na blogu, jako jsou kategorie a štítky s nimi spojené. Podobně tabulka wp_usermeta uchovává údaje o uživatelích. Tyto položky jsou považovány za základní tabulky, protože je nelze odstranit a musí zůstat na svém místě. Základní formát databáze se nazývá SQL, což je zkratka pro Strukturovaný dotazovací jazyk. K ukládání a načítání dat používá WordPress databázi MySQL.
Databáze ve WordPressu uchovává nastavení, ke kterým mají přístup uživatelé a správci. Data jsou uspořádána v tabulkách, které jsou podobné listům aplikace Excel. Každá tabulka má navíc obsah, který je v ní uložen. Tabulka může přistupovat prostřednictvím databázového dotazu, který je součástí schématu databáze. WordPress používá systém MySQL systém správy databází, ale může používat také MariaDB, což je odnož MySQL s licencí GPL.

Pokud je databáze poškozená nebo chybí, není možné se na vaše webové stránky dostat. Může to být způsobeno tím, že server je
nebo proto, že zásuvný modul provedl změny v databázi bez vašeho vědomí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru