Reshoper 2020

Reshoper je jedna z největších a nejpřínosnějších českých e-commerce akcí. Ať už o vlastním e-shopu teprve přemýšlíte nebo patříte mezi ostřílené provozovatele, Reshoper byste si neměli nechat ujít. A já nenechal! Poslední léta přicházím těmto akcím na chut‘, protože jejich úroveň se neustále zvyšuje, není nouze o zajímavé přednášky a člověk tam potká zajímavé lidi.

A tak jsem se 30 ledna 2020 vydal do Letňan na výstaviště PVA. To se začíná stávat centrem zajímavých konferencí, přestože třeba CzechOn-lineExpo odolává s stále zůstává v Holešovicích u „Fučíkárny“. Po příjezdu a velmi rychlém odbavení (zde musím pochválit organizátory za množství odbavovacích boxu) jsem se jal prozkoumat co Reshoper nabízí. Samotný veletrh byl rozdělen na tři pomyslné části a to prostor pro veletrh nejrůznějších firem, dále na partnerskou sekci kde bylo pódium pro přednášky a na konferenci.

Veletrh

zabíral největší část výstavní plochy a byl plný zvučných jmen. Velké prezentace tam měli giganti české e-commerce jako jsou Seznam či Heureka, ale tradičně místem nešetřil třeba ani ecomail.

Prezentace Heureky – zdroj: heureka.cz

Mimo těchto gigantů šlo najít na veletrhu spousty dalších zajímavých firem od logistických řešení přes e-shopy, až po třeba firmy zabývající se automatickým biddováním. Všechno bylo nesmírně zajímavé, potkal jsem tam spousty fantastických lidí, ale přesto mě nejvíce zajímala aktuální nabídka platebních bran. Já jsem tam šel tak trošku s tímto cílem, protože v rámci zvyšování zákaznického komfortu nakupování na SuperWeby.cz jsem se rozhodl integrovat platební bránu pro nakup hotových webu.

Pár platebních bran jsem již integroval, ale protože v tomto oboru se velmi rychle vše mění tak mě zajímalo co je nového. Na Reshoperu měl prezentaci GoPay, Comgate  a GlobalPayments. Popovídal jsem si s obchoďáky od GoPay a Comgate. Bylo to zajímavé, mají spousty novinek spíše technického rázu, nicméně  zvláště GoPay nabízel výhodné podmínky vytvořené speciálně pro tuto konferenci tak jsem si nechal vytvořit nabídky. Přestože jsem tam šel s pocitem že mírný favorit je Comgate protože má lepší procenta (rozuměj nižší poplatky), tak GoPay předložil takovou nabídku která se neodmítá. Aneb proč se vyplatí chodit na konference a veletrhy.

Partnerská sekce

byla defakto taková minikonferenční část, kde celý den bylo možno slyšet většinou zajímavé přednášky. Částečně z nich bylo cítit sponzorství, ale byla to úlitba za to že se na ně dalo dostat zdarma, na rozdíl od konferenční části kam se šlo dostat pouze s placenou vstupenkou. Za mně bych určitě vyzdvihnul Case study DecoDoma.cz od Oxyshopu, kde se člověk dozvěděl detaily co obnáší vývoj Áčkového e-shopu. Další zajímavá část byla věnována vyhledávání na Kosik.cz a co obnáší sematicky chytré vyhledávání. Je zajímavé kolik mají aliasu pro různé výrazy.

Je vidět že i vyhledávání může být zábavná věda 🙂 Poslední přednášku kterou bych chtěl vyzdvihnout je přednáška od Integromatu, který umí vzájemně integrovat různé služby aniž by člověk pro ně musel pracně programovat různé integrační můstky. Nesmírně atraktivní záležitost, budu to muset více prozkoumat a třeba o tom jednou něco napíšu.

Zajímavou novinkou byl „sbor“ poradců, na které se člověk mohl naprosto zdarma obrátit s dotazem týkajícího se jeho podnikání. Byl tam absolutní topten kapacit v oboru jako jsou Martin Matějka, Jiří Chomát, Honza Kvasnička, Petra Stupková, Michal Krutiš, Petra Dolejšová, Andrea Pavelcová, Petra Větrovská a spousty dalších.

Poradci – Petra Stupková – zdroj: facebook.com

Letošní Reshoper se nadmíru vydařil, rád bych na tomto místě poděkoval organizátorům, prezentujícím, vystavujícím a všem lidičkám okolo bez kterých by toto nešlo.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru