WordPress 5.8 obsahuje nové Emoji

V nadcházející verzi 5.8 aktualizuje WordPress svou verzi Twemoji, open source knihovny emoji společnosti Twitter, která podporuje nejnovější specifikaci emoji Unicode. Verze 13.1.0 zavádí pět nových smajlíků a emotikonů, včetně hořícího srdce, opravujícího srdce, obličeje se spirálovitýma očima, obličeje v mracích a vydechujícího obličeje.

Verze 13.1 přidává podporu smíšených tónů pleti pro všechny varianty emoji „Polibek“ a emoji „Pár se srdcem“. Umožňuje také přidat vousatého muže nebo vousatou ženu ve všech variantách tónů pleti.

WordPress 5.8 bude také obsahovat významné změny emoji s injekční stříkačkou, které byly odevzdány v předchozí verzi Twemoji (13.0.2) na začátku tohoto roku. Místo sudu naplněného krví s přízvukem kapek krve vytékajících ze špičky obsahuje nové emoji stříkačky nespecifickou tekutinu. Díky tomu je flexibilnější pro případy použití, které nezahrnují odstraňování krve. Emojipedia přináší fascinující pohled na historii emoji stříkačky, která sahá až do roku 1999, kdy se v Japonsku používala především pro dárcovství krve. Obnovení stříkačky z roku 2021 umožňuje její použití v souvislosti s vakcínami, což je téma, o kterém se veřejně mluví po celém světě.

Kromě změn u injekční stříkačky shrnul Jonathan Desrosiers, který otevřel trac ticket k zahájení aktualizace, několik dalších změn oproti předchozím verzím Twemoji, které upravují stávající emoji:

  • Cvrček: barvy byly upraveny tak, aby se zlepšila čitelnost na malých obrazovkách a aby nedocházelo k záměně s jinými emoji, které měly podobnou barvu.
  • T-Rex: Byla upravena barva a držení těla T-Rexe.
  • Portugalská vlajka: Byla opravena čára v kruhu vlajky.
  • Thajská vlajka: U této vlajky byly opraveny proporce pruhů.
  • Tvář lišky: Symetrie byla vylepšena.
  • Transgenderová vlajka: Čáry byly aktualizovány, aby se při vykreslování s vyhlazováním nezobrazovaly malé mezery mezi pruhy.
  • Válející se po podlaze smíchy: Upraveno, aby bylo méně přehnané a vypadalo přirozeněji.

Oficiální lexikon emodži je neustále upravován a aktualizován kvůli přesnosti a lepšímu využití v konverzaci, protože aktuální události zvyšují poptávku po vizuálním vyjádření konkrétních objektů a emocí. Ačkoli se může zdát, že mnohé z těchto aktualizací a nových přírůstků jsou inspirovány pandemií, existuje zdlouhavý oficiální proces navrhování změn konsorciu Unicode. Podvýbor Unicode Emoji posuzuje návrhy, které vyžadují přesvědčivé údaje o kompatibilitě, očekávané míře používání, odlišnosti a dalších faktorech. Kandidáti schválení k zařazení se na hlavní platformy dostanou až přibližně za rok.

WordPress 5.8 posune Twemoji z verze 13.0.1 na 13.1.0. Unicode 14.0, další významná aktualizace, by měla být vydána koncem roku 2021. Emojipedia má návrh seznamu toho, co je na palubě pro příští verzi, a ty, které budou schváleny, by se pravděpodobně dostaly na hlavní platformy do konce roku 2022.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru