Efektivní tipy a triky na WordPress pro lepší výsledky

Značné množství lidí vytváří svou webovou prezentaci prostřednictvím webových stránek WordPress. Ať už se jedná o Woocommerce, blogování nebo marketing, WordPress je oblíbená volba. Krása této platformy spočívá v tom, že poskytuje spoustu výhod pro každého majitele webových stránek. Flexibilita, rychlá odezva, rozhraní přívětivé pro vyhledávače a snadné používání jsou prvotřídní výhody, které uživatelé využívají. Podle nedávné studie WordPress nyní pohání více než 35 procent webových stránek online. Pokud plánujete hostovat web nebo provozovat blog, nehledejte nic jiného než tuto inovativní platformu

Tipy a triky pro WordPress

Mnoho uživatelů se při výběru WordPressu pro blogování nebo marketing nechá unést. To platí spíše v případě amatérů, kteří jsou v online světě nováčky. Většina z nich bohužel nedokáže příliš pokročit. Důvod – v této oblasti je obrovská konkurence. Měli byste přemýšlet netradičně a používat účinné strategie, abyste konkurenci porazili. Zde jsou užitečné triky a tipy, které vám umožní prosperovat ve stále se vyvíjejícím krysím závodě.

Vyberte si téma vhodné pro SEO

Největším plusem WordPressu je, že poskytuje neomezené množství bezplatných i placených témat. Umožňuje vám sice přístup k široké škále, ale i váš výběr se stává obtížným. Bez ohledu na to, čemu dáváte přednost, nezapomeňte při prověřování témat zohlednit jejich přívětivost k SEO. Téma, které si vyberete, by mělo mít příznak SEO-friendly. Zároveň by mělo být lehké a mít responzivní design.

Přívětivost k SEO rychle zvýší viditelnost vašeho webu na internetu. Odlehčení prodlouží dobu načítání stránky, čímž motivuje nové návštěvníky k prohlížení vašeho webu. Responzivita umožní uživatelům zapojit se do práce s vašimi stránkami a podniknout vhodné kroky.

Vytvářejte čisté a jednoduché trvalé odkazy

Permalinky jsou trvalé odkazy na jakémkoli webu. Informují uživatele o webové stránce. Pokud máte například stránku o tipech na hubnutí, trvalý odkaz by měl znít například www.vasweb.cz/jak-rychle-zhubnout, nikoli www.vasweb.cz/echocode234568/hubnutí. První odkaz je čistý a poskytuje uživateli správné informace o stránce. Druhý odkaz vypadá nejednoznačně. Takové odkazy uživatele odrazují, a zvyšují tak míru odchodu (bounce rate). Dbejte tedy na to, aby odkazy byly čisté a jasné.

Používejte zásuvné moduly neboli pluginy

Pluginy pro WordPress jsou praktické doplňky, které zvyšují funkčnost vašich stránek. Navíc pomáhají návštěvníkům bez námahy procházet vaše stránky. Nejen to, Pluginy umožňují uživatelům lepší možnosti zapojení. Nezapomeňte tedy přidat užitečné Pluginy. Najdete tisíce bezplatných i placených možností. Zkontrolujte každý z nich a prověřte je také z hlediska problémů se zranitelností. V poslední době bylo zjištěno více než 3 000 zranitelných Pluginů. Zkontrolujte tedy každý Plugin z hlediska bezpečnosti a vyberte ten správný pro lepší fungování.

Pořiďte si certifikát SSL

Samozřejmě chcete mít své stránky a údaje o uživatelích v bezpečí. Přidejte tedy certifikát SSL (secure sockets layer). Ten šifruje spojení mezi webovými stránkami a prohlížeči a chrání uživatele před zvědavýma očima hackerů a vetřelců.

Optimalizujte svůj obsah

WordPress umožňuje syndikaci obsahu. Můžete zveřejnit libovolné množství článků nebo příspěvků na blogu. Tyto příspěvky se však nebudou zobrazovat ve výsledcích vyhledávání, pokud je neoptimalizujete. Používejte tedy klíčová slova s vysokou návštěvností a přitahující pozornost. Používejte také variace těchto klíčových slov, abyste zvýšili šance na umístění.

Umístěte interní odkazy na vhodná místa webu a získejte zpětné odkazy z autoritativních webů. Především však zvyšujte návštěvnost ze sociálních médií. Pokud vynaložíte obětavé úsilí a budete se řídit těmito tipy a triky pro WordPress, není důvod, proč by váš blog nebo obchod s Woocommerce nezvýšil návštěvnost a následné prodeje.

Autor: Lam

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru