Jak zjistit, jestli vám někdo nekopíruje obsah webu?

Chcete si zkontrolovat, jestli vám náhodou z webových stránek někdo nekopíruje text a nevydává ho za vlastní? Pak si povíme něco o způsobech, jak plagiátorství odhalit.

CTRL+C je ta nejjednodušší varianta

Tou nejjednodušší cestou je, že si část textu ze svých stránek zkopírujete pomocí kláves CTRL+C a zadáte ho přes klávesy CTRL+V do webového vyhledávače, například Google.com. Tento způsob se vám ovšem vyplatí jen v případě, že textu na webu nemáte mnoho, jinak byste se, lidově řečeno, ukopírovali k smrti.

Další nástroje na kontrolu textu

Šikovným nástrojem je rovněž Copyscape.com. Můžete si ho vyzkoušet zdarma. Má však i svou placenou část s mnohem širším záběrem funkcí a služeb. Plagiátorství si ověříte jednoduše tak, že do příslušného okénka na stránkách Copyscape umístíte url adresu stránky, na níž máte text, který chcete zkontrolovat. Takto jednoduše lze kontrolovat jednu url adresu stránek vašeho webu za druhou. Jakmile najde Copyscape shodu, vyznačí ji barevně. Zároveň budete vědět, kde se ukradený text nachází.

Relativně dobrým nástrojem i Google Alerts. Ale opět jen v případě, že textu neprodukujete moc. Všechno, co napíšete a umístíte na své stránky, můžete zadat i do Google Alerts, a pokud někdo váš text okopíruje, Google Alerts vám dá okamžitě vědět. Nástroj Grammarly.com je sice primárně určen pro kontrolu anglické gramatiky, ale i přes něj se dá vyhledat, jestli je váš text použit i na jiných webových stránkách, než na těch vašich.

POčítač 2

A pak tu máme také nástroj Smartsupp.com, který slouží k tomu, aby monitoroval chování uživatelů internetu, kteří na vaše stránky přijdou. Tak například snadno zjistíte, co který návštěvník dělá, který se vrací vícekrát a z jakého důvodu. Také poznáte, na co kliká.
Publikujete na svých stránkách i vlastní výzkumy, které čítají spoustu stránek? Pak využijte například Plag.cz. Celý svůj dokument na webové stránky nahrajete a za pár desítek vteřin budete vědět, jestli část vašeho textu někdo někdy použil jinde.

Dále lze využít třeba check-plagiarism.com, kam opět jen zkopírujete text. Ten nesmí přesáhnout dvacet tisíc slov. Takových nástrojů ovšem existuje spoustu.

Zkontrolujte si i fotografie

A to samé se týká i fotografií. Stačí, když si otevřete prohlížeč Google a najdete si stránku s obrázkem, který potřebujete zkontrolovat. Na obrázek poté kliknete pravým tlačítkem na myši a vyberete Vyhledat obrázek pomocí vyhledávače Google. Google je schopný najít i obrázky, které jsou publikované jinde v pozměněné formě, například oříznuté.

Případně můžete svůj obrázek, který potřebujete ověřit, rovnou přetáhnout pomocí myši nebo touchpadu do vyhledávacího řádku a Google vám ukáže stejné nebo podobné obrázky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru