Znáte nejpopulárnější čínské e-shopy?

AliExpress je u nás jednoznačně tím nejznámějším čínským e-shopem, ale nakupovat můžete i na jiných čínských e-shopech. Pravou ovšem zůstává, že AliExpress je velmi oblíbený nejenom proto, že na něm najdete skutečně všechno, co chcete, ale také díky tomu, že garantuje bezpečné platby.

Proč je AliExpress tolik oblíbený?

Parfémy, šperky, kosmetika, hračky, papírenské zboží, pneumatiky, výtvarné potřeby, elektronika… To vše je na AliExpressu k mání. Zároveň e-shop svým zákazníkům poskytuje ochrannou lhůtu a možnost reklamovat zboží a vrácení peněz. Na druhou stranu se ale na AliExpressu nevyplatí kupovat dražší zboží, neboť tím riskujete nejenom své peníze (po podání reklamace by vám ale měly být vráceny), ale také se může stát, že vám zboží nepřijde v takové kvalitě, v jaké ho požadujete, a tak, jak je uvedeno v popisu produktu.

Gearbest se specializuje na elektroniku

Dalším velmi populárním čínským obchodem je Gearbest.com. Jeho zaměření ovšem není tak široké jako u AliExpressu. Na GearBest.com se prodává zejména elektronika. Na e-shopu najdete nejnovější elektronické vychytávky i starší elektroniku. Můžete platit kartou anebo přes PayPal, což je výraznější bezpečnější způsob placení. Lidé na tomto e-shopu také velmi rádi nakupují proto, že doma mají zboží během pár dní.

DX poskytuje zabezpečené platby

DX.com neboli DealExtreme rovněž nabízí nákup zboží z Číny. Je to jeden z nejpoužívanějších a nejlepších čínských e-shopů. Většina zkušeností českých zákazníků je pozitivních. Nabízí zabezpečené platby a nízkou cenu za zboží. Vyplatí se tu nakupovat zejména neznačkovou elektroniku nebo jiné drobnosti a příslušenství. Jeho jedinou nevýhodou tak může být strojový překlad do českého jazyka, na druhou stranu – se strojovým překladem se setkáte i na AliExpressu, ale ničemu to nevadí.

Banggood je koncovým prodejcem

Banggood.com opět pracuje na podobném principu jako předchozí e-shopy. Najdete tu zajímavé slevy, výhodné nabídky i zboží všeho druhu. Pořídit si tu můžete elektronické součástky i módní doplňky. Ovšem Banggood není tržištěm, na kterém prodávají různí obchodníci, ale koncovým prodejcem. U téměř každého výrobku najdete spoustu recenzí. Nevýhodou je ale velmi nekvalitní strojový překlad do českého jazyka.

Lightinthebox má sklady i v Evropě

Lightinthebox.com je rovněž koncovým prodejcem zboží. Proto nevybíráte mezi jednotlivými obchodníky, ale pouze mezi zbožím. Zboží je ohodnocováno a recenzováno samotnými zákazníky. E-shop se specializuje zejména na módu a módní doplňky. Nejvíce skladů má ve Spojených státech amerických, ale nechybí sklady ani v Evropě, proto vám bude zboží doručeno během několika málo dní.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru