Child theme

Child theme je přesnou kopií kódu vašeho hlavního tématu WordPressu. Jediné, co potřebujete je nahrát Child theme a nastavit ho jako aktivní téma v ovládacím panelu WordPressu. Poté můžete přizpůsobit nebo upravit jakýkoli požadovaný styl nebo funkci, aniž byste museli zasahovat do vzhledu nebo měnit cokoli z původního tématu.

Proč používat Child Theme?

Child theme umožňují provádět úpravy, aniž byste museli upravovat přímo hlavní téma, což umožňuje snadné aktualizace nadřazeného motivu. Pokud navíc potřebujete provést novou instalaci nebo obnovu ze záloh apod. když máte změny v podřízeném motivu, neztratíte je.

To je to nejmenší, co potřebujete vědět:

Existují dva různé typy podřízených témat: „Standardní“ podřízené téma a „Šablonové“ podřízené téma. Standardní podřízené téma je pouze kopií vašeho rodičovského tématu, u kterého jste provedli úpravy v šabloně vzhledu nebo stylování webu. Tento typ podřízeného motivu obvykle používáte k provedení významných změny na vašem aktuálním webu. Vedlejší výhodou tohoto typu podřízeného motivu je, že vám umožňuje aktualizovat nadřazené téma, aniž byste přišli o své změny, což zahrnuje i zajištění toho, že nové funkce přidané do vývojáři rodičovského tématu, jsou kompatibilní s vašimi předchozími úpravami. Dětské téma „šablony“ je kopií vašeho rodičovského tématu, ale místo hledání změn v souboru style.css v souboru index.php a header.php ve vašem podřízeném motivu, hledá všechny změny na této stránce nebo funkčnosti. Obvykle se tyto typy podřízených témat používají pouze v případě, že jste provedli zásadní změny.
změny v zobrazení stránky na webu, například jiné rozvržení stránky. Tento typ podřízených témat se nedoporučuje začínajícím uživatelům, protože práce s ním může být obtížná a omezuje se na vytváření změn.

Embed from Getty Images

Závěr: V případě, že se jedná o přídavné moduly, je možné je použít jako přídavné moduly:

Dceřiné téma umožňuje provádět změny v tématu, aniž byste museli upravovat původní kód. Existují dvě možnosti typy podřízených témat: „standardní“ a „šablona“. Standardní podřízené téma provádí změny stylování nebo prezentace stránky, zatímco šablonové podřízené téma přidává nebo odebírá obsah z toho, jak se zobrazuje.
na vašem webu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru