Jak nejlépe optimalizovat WordPress

WordPress, v současnosti nejoblíbenější nástroj pro tvorbu webových stránek na světě, je fantastický nástroj, který vám umožní vytvořit jakýkoli web, který si dokážete představit. Můžete jej použít na cokoli od budování osobního blogu až po navrhování a provozování webových stránek vlastní společnosti. Webové stránky ve WordPressu lze snadno optimalizovat pro lepší výkon, ale je nezbytné znát správné metody. Existuje mnoho způsobů, jak to můžete udělat, včetně použití Cache, CSS nebo Lazy Loadingu, případně obojího. Patří mezi ně např:

1 – Použijte síť CDN pro doručování obrázků

Typickým hardwarovým omezením pro mnoho lidí, kteří pracují na standardním sdíleném serveru, je to, že můžete pouze mít k dispozici jen určitou šířku pásma pro obsluhu obrázků. Použití sítě CDN je zdarma (Cloudflare) a snižuje načítání vašeho webu tím, že přenese jeho zátěž na jiný server.

CDN

2 – Zapněte kompresi gzip.

Pokud jako webový server používáte Apache, pravděpodobně již máte zapnutou kompresi GZip. Pokud však používáte Nginx, budete ji muset zapnout ručně.

3 – Nainstalujte plugin pro ukládání do Cache.

Použití pluginu pro ukládání do Cache je nejlepším způsobem, jak minimalizovat počet požadavků, které váš web provádí, a zvýšit jeho výkon. Jedním z nejoblíbenějších pluginů pro tento účel je WP Super Cache. Další alternativy patří W3 Total Cache a Comet Cache.

4 – Pravidelně vymazávejte mezipaměť webu

Čím déle necháte data uložená v mezipaměti prohlížeče, tím větší je pravděpodobnost, že se uživatel problémy s výkonem související s šířkou pásma nebo zatížením serveru. Řešením v tomto případě je vymazání mezipaměti vašeho webu cache pravidelně, což můžete udělat ručně tak, že přejdete do oblasti administrace instalace WordPress a klikněte na možnost „Vymazat mezipaměť“.

5 – Povolte ukládání do mezipaměti prohlížeče.

Do mezipaměti prohlížeče se ukládá kopie souborů, které jsou v prohlížeči návštěvníka nejčastěji používány. Tím se zabrání jejich opětovnému stahování ze serveru pokaždé, když uživatel navštíví vaše stránky, což zlepšuje dobu načítání. Pokud používáte pro účely ukládání do mezipaměti WP Super Cache, je tato možnost automaticky povolena.

6 – Optimalizujte obrázky.

Obrázky tvoří více než 50 % hmotnosti průměrné webové stránky a obrázky, které jsou špatně optimalizované mohou poškodit váš konverzní poměr. Existuje několik nástrojů, kterými můžete tento problém vyřešit, např. Compressor.io a TinyPNG. Další možností je instalace pluginu pro WordPress, například WP Smush. Ten umožní komprimovat vaše obrázky v oblasti administrace, aniž by bylo nutné provádět jakékoli změny v kódu webu. Další obrázek optimalizační plugin, který funguje jak pro JPG, tak pro PNG, je Ewww Image Optimizer.

Optimalizovat obrázky

7 – Optimalizujte soubory JavaScript a CSS tak, abyste co nejvíce zmenšili jejich velikost.

miniaturizace souborů JavaScript a CSS vašeho webu může pomoci zvýšit výkon tím, že sníží počet protokolů HTTP, které je třeba na webu provést. Můžete použít nástroje pro miniaturizaci, například WP-Minify nebo WP-Optimize.

8 – Snižte počet widgetů

Widgety jsou vynikajícím nástrojem pro uživatele i vývojáře, ale jejich příliš liberální nasazení může zpomalit vaše načítání webu. Widgety pro věci, jako je sdílení na sociálních sítích, používejte pouze v nezbytných případech.

9 – Vypněte pingbacky a trackbacky

Pingbacky a trackbacky pomáhají sledovat, na které příspěvky bylo navázáno, ale také značně zatěžují web respektive načítání vašeho webu. Chcete-li dosáhnout co nejlepšího výkonu, vypněte je. To lze provést buď z v ovládacím panelu WordPressu. Můžete to také provést úpravou souboru htaccess (pokud víte, jak na to).

10 – Vyhněte se pluginům, zejména pokud poskytují malou hodnotu nebo způsobují problémy s výkonem

Mnoho pluginů WordPressu může zpomalit odezvu a načítání vašeho webu. Pokud si všimnete, že načítání vašeho webu trvá dlouho, zvažte vypnutí všech nepotřebných zásuvných modulů a ponechání pouze ty, které potřebujete. To pomůže vašemu webu k lepšímu výkonu.

Závěr:

Správná kombinace technik optimalizace WordPressu vám může pomoci zkrátit dobu načítání stránek, zvýšit výkon webu a získat vyšší pozice na stránkách s výsledky vyhledávání. To jsou důležité, ale nejdůležitější je, aby byly použity na nejkritičtější stránky webu. Právě zde se totiž projeví nejvíce výrazné zlepšení výkonu jen s trochou úsilí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru