Co to je: WordPress kategorie

Kategorie příspěvků ve WordPressu je skvělý způsob, jak uspořádat obsah na webových stránkách. Příspěvky se seskupují dohromady podle charakteristik, jako je jejich předmět nebo autor, a mohou být užitečné pro návštěvníky i vyhledávače. Autor
pomocí kategorií na svých webových stránkách můžete vytvořit hierarchii příspěvků, což vám dává větší flexibilitu nad tím co lidé najdou.
Existuje celá řada způsobů, jak uspořádat obsah na WordPressu, ale měli byste se držet následujících zásad určených především pro kategorie. Kategorií můžete mít, kolik chcete, ale je dobré držet se pouze pěti nebo deseti kategorií. Pokud budete mít příspěvky bez kategorií, budou mít jen malý význam pro čtenáře. K uspořádání obsahu můžete také použít štítky alias tagy. WordPress umožňuje vytvářet nové kategorie za běhu. Stačí přejít do postranní navigace a kliknout na Kategorie. Tam můžete vybrat novou kategorii a přidat její popis. Můžete také změnit nebo odstranit celé kategorie. Pokud chcete, můžete příspěvky v rámci kategorie dokonce přesouvat. Uživatelé mohou snadno se orientovat na vašich stránkách.

Chcete-li změnit výchozí kategorii, přejděte do sekce Příspěvky v administraci WordPressu. V levé části straně vyhledejte položku Kategorie. Klikněte na ni a rozklikněte rozevírací nabídku. Zobrazí se seznam kategorií zobrazí. Pokud se vám výchozí kategorie nelíbí, můžete ji odstranit nebo přejmenovat.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru