Co znamená vlastní typ příspěvku ve WordPressu?


Co znamená vlastní typ příspěvku ve WordPressu?

Přidání vlastního typu příspěvku do systému WordPress je skvělý způsob, jak rozšířit správu obsahu webu. Na rozdíl od vestavěných stránek a příspěvků, které jsou obecné, vám vlastní typy příspěvků umožňují seskupovat vaše obsah do konkrétních sekcí. To může být užitečné zejména v případě, že chcete obsah uspořádat způsobem který usnadní jeho čtení.

Po nastavení vlastního typu příspěvku můžete jeho vzhled přizpůsobit přidáním štítku a popisu. Vlastní typ příspěvku můžete také zviditelnit pro autory i návštěvníky webu. Kromě toho můžete také, svůj vlastní typ příspěvku zobrazit v ovládacím panelu aplikace WordPress. Pokud například chcete na svém blogu zobrazovat novinky, můžete na svůj web přidat vlastní typ příspěvku „novinky“ a nastavit pozici nabídky pod nabídku Příspěvky.

Vlastní typ příspěvku ve WordPressu můžete použít také k uspořádání navigační nabídky webu. Navigace menu jsou seznamy odkazů, které mohou uživatelé používat k navigaci po vašem webu. Spravují se v sekci tématu v části Ovládací panel. Zobrazují odkazy na související stránky a příspěvky na vašem webu. Pokud chcete vytvořit navigační menu, můžete uložit vlastní CSS do vlastního typu příspěvku.

Vlastní typ příspěvku ve WordPressu můžete použít také k ukládání revizí a návrhů příspěvků u konkrétního příspěvku. Tento typ je podobný příspěvku, ale nezobrazuje se v obráceném chronologickém pořadí. Jsou uspořádány hierarchicky a jsou kompatibilní s ostatními příspěvky a stránkami.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..