Co znamená vlastní typ příspěvku ve WordPressu?

Přidání vlastního typu příspěvku do systému WordPress je skvělý způsob, jak rozšířit správu obsahu webu. Na rozdíl od vestavěných stránek a příspěvků, které jsou obecné, vám vlastní typy příspěvků umožňují seskupovat vaše obsah do konkrétních sekcí. To může být užitečné zejména v případě, že chcete obsah uspořádat způsobem který usnadní jeho čtení.

Po nastavení vlastního typu příspěvku můžete jeho vzhled přizpůsobit přidáním štítku a popisu. Vlastní typ příspěvku můžete také zviditelnit pro autory i návštěvníky webu. Kromě toho můžete také, svůj vlastní typ příspěvku zobrazit v ovládacím panelu aplikace WordPress. Pokud například chcete na svém blogu zobrazovat novinky, můžete na svůj web přidat vlastní typ příspěvku „novinky“ a nastavit pozici nabídky pod nabídku Příspěvky.

Vlastní typ příspěvku ve WordPressu můžete použít také k uspořádání navigační nabídky webu. Navigace menu jsou seznamy odkazů, které mohou uživatelé používat k navigaci po vašem webu. Spravují se v sekci tématu v části Ovládací panel. Zobrazují odkazy na související stránky a příspěvky na vašem webu. Pokud chcete vytvořit navigační menu, můžete uložit vlastní CSS do vlastního typu příspěvku.

Vlastní typ příspěvku ve WordPressu můžete použít také k ukládání revizí a návrhů příspěvků u konkrétního příspěvku. Tento typ je podobný příspěvku, ale nezobrazuje se v obráceném chronologickém pořadí. Jsou uspořádány hierarchicky a jsou kompatibilní s ostatními příspěvky a stránkami.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru