Co znamená Function.php

Když vytvoříte funkci WordPress PHP, můžete ji přizpůsobit několika způsoby. Můžete například přidat do souboru function.php sledování Google Analytics. Za tímto účelem přidejte službu Google Analytics přihlašovací údaje do souboru funkce. Jakmile kód přidáte na své webové stránky, bude sledování Google Analytics zobrazí v záhlaví.

Jak jsme se již zmínili, WordPress je postaven v jazyce PHP, který je v oblasti programování velmi důležitý, zejména v činnostech souvisejících s vývojem webových stránek. Umožňuje interakci s databází a načítání dat a jejich výstup pro uživatele ve formě HTML.
Takový kód je velmi flexibilní a vývojáři s minimálními odbornými znalostmi jej mohou snadno měnit, což uživateli umožňuje provádět změny, aby web vypadal tak, jak si firma přeje. Jak to udělat jednoduše a rychle? Pomocí souboru functions.php. Jedná se o soubor, který se automaticky načte při instalaci a aktivaci jakéhokoli tématu na webu, ať už je zdarma, nebo prémiové. Můžete k němu přistupovat a provádět změny, abyste na stránky přidali prvky, ať už pro zlepšení doby načítání, sledování návštěvnosti nebo pro jakýkoli jiný účel.

Jinými slovy, soubor vám umožňuje přidat na vaše stránky vlastní kód nebo různými způsoby použít ty, které již existují. Tím se velmi podobá zásuvnému modulu, až na jeden důležitý rozdíl: soubor functions.php je vázán na konkrétní téma. To znamená, že pokud byste chtěli aktualizovat svou šablonu nebo použít novou, mohli byste přijít o již provedené změny.

To samo o sobě není problém. Koneckonců je možné vytvářet podřízená témata, která soustředí změny v kódu, což umožňuje aktualizovat nadřazené téma, aniž by se změnil strukturální základ.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nákupní košík
Přejít nahoru